Grunau Baby v Kroměříži

Pokud v těchto dnech uvidíte něco neslyšně plout na letištěm Kroměříž, tak je to opravdu nezaměnitelná silueta legendárního kluzáku Grunau Baby, řítícího se obrovskou rychlostí 63 Km/h! Díky našim kamarádům z rakouského letiště Spitzerberg, má naše společnost zapujčený kluzák Grunau Baby II B. Tyto legendární kluzáky byly součástí kořistní německé techniky po Druhé Světové Válce a oblíbeným výcvikovým větroněm nejen Československého Aeroklubu. V roce 1951, po stranickém rozhodnutí, poslali komunisti tyto krásné stroje, jako většinu kořistní techniky na šrotiště dějin. Dnes je na našem nebi spíše vzácností...

Více 16.05.2011

Savage Classic, náš služební vůz

Po 2 měsících přerušované práce naše společnost dokončila stavbu letounu Savage Classic ze stavebnice of firmy Zlin Aviation. Letoun létá tak jak jsme očekávali od klonu známého stroje Piper Cub. Prostor v kabině je stejný jako u original Pipera, ale výkony a užitečná hmotnost se zvětšila. Díky vztlakovým klapkám je to skutečný STOL. Velké Tundra pneumatiky umožňují přistaní a vzlety na hrubším povrchu a to nám vyhovuje! Přijdte si ho vyzkoušet!

Více 15.07.2008

Přelet Zenairu CH 701 STOL do Belgie

V sobotu 14/07/2007 ráno jsme odpálili změr WEST k našemu zákazníkovi který od nás koupil Zenaira. Letěli jsme oblíbenou trať LKKM-LKKV-EDQM-EDFL-EDKV-EBNM. let trval 7,5 hod a měli jsme 4 mezipřistání. Počasí bylo dobré. Věčer jsme koštovali ty jejich piva, za zmínku stojí ta malinová 12% chuťka... Po předání letadla jsme měli 2 dny volna, vyfasovali kola, citroena značky avantáž a věnovali jsme se studiu dějěpravy a jazyka francouzkého, v té nejlepší společnosti. Domů jsme se dostali aerolinkou Brusel-Kompenhagen-Prágl. A to je pravda.

Více 22.07.2007

Sestavení LAKE LA-250 Renegate v Litvě po dopravě z USA

Naše firma provedla sestavení známého létajícího člunu po dopravě kontejnerem z USA do Kaunasu, v Litvě. Sestavení komplikovaného stroje trvalo pět dní do záletu.

Více 26.05.2007

Zkoušky naší nové Heli přilby V Zenairu CH 701 STOL

Zkoušky naší nové Heli přilby V Zenairu CH 701 STOL Při příležitosti známeho Kroměřížského sletu PPG provedla naše firma ve spolupráci s partnerem www.pilot-shop.org letové testy v bush-letounu Zenair CH 701 STOL! Letové testy prokázali perfektní anti-hlukové vlastnosti a komfort, doporučujeme do otevřených letounů (létání bez dveří, výsadky), vrtulníků a rogal! Přilby budeme dodávat v jakékoliv barvě, pokud se zákazník rozhodne pro černou polomatnou!

Více 08.05.2007